V sklopu te teme smo spoznavali Slovenijo. Najprej smo spoznali našo zastavo in njen grb, ter 7. aprila praznovali dan slovenske zastave. Preko ljudskih zgodb pa smo spoznavali različne legende o nastankih naših znamenitosti. Spoznali smo zlatoroga, in triglavsko rožo, ki zraste tam, kamor kane kaplja zlatorogove krvi. Spoznali pa smo tudi nekaj naših ljudskih pesmi, ki jih zagotovo poznate tudi vi – Marko skače, Ringa raja, Mi se imamo radi in Ob bistrem potoku je mlin. Usvajamo tudi igro Gnilo jajce, zunaj pa se zelo radi lovimo v igri Lisičji rep. Otroci so narisali tudi vsak svojo znamenitost Slovenije, ki bodo v prihajajočih dneh krasile našo garderobo

V četrtek, 21. 4. smo se v enoti združili in sodelovali v projektu Vseslovensko petje s srci, kjer smo prepevali ljudske pesmi ter zaplesali in zarajali.

V enoti pa imamo tudi dve popolnoma novi igrali, kjer otroci urijo ravnotežje in se zabavajo. Igrala so jim zelo všeč.

 

Accessibility