V mesecu aprilu smo se v skupini Mravljice začeli spoznavati in postopoma navajati na kahlice. Veliko se o tem pogovarjamo in nato temo beremo pravljice.

Pri prvih poskusih so ključnega pomena naše reakcije, saj bo od njih pomembno, kdaj in v kakšnem vzdušju bo minilo navajanje na čistočo. Neuspeh otroka potre in naša naloga je, da ga pomirimo. Pri navajanju in spoznavanju s kahlico je pomembno, da otroka ves čas spodbujamo in motiviramo, vendar ga ne silimo. Sedenje na kahlici naj bo za otroka zabavno – bodite ob njem, glejte knjige, pripovedujte mu zgodbe, pojte pesmi. Tako bo pozabil na stres. In nikar vsakič, ko otrok sede na kahlico, ne pričakujte rezultata.

Zavedati se moramo, da so znotraj skupine otroci različno stari in različno zreli. Nekateri to osvojijo hitreje, drugi kasneje. Pomembno je le to, da ko boste doma intenzivno pričeli z odvajanjem od pleničk, da nam to sporočite. Saj z vzajemno komunikacijo lahko hitreje pridemo do želenega cilja.

 

Špela in Tanja

Accessibility