V tem mesecu smo spoznavali naše mesto Ljubljana. Sprva le preko različnih slikanic in slik, nato pa smo se s pomočjo, vas, staršev, odpravili raziskovat naše mesto še v živo. V centru mesta smo našli spomenik Franceta Prešerna, zmaje na Zmajskem mostu, Ljubljanico in še Ljubljanski grad. V vrtcu smo spoznali legendo o nastanku ljubljanskega gradu in našli viteza Jurija (ki je premagal ljubljanskega zmaja) tudi na gasilskem domu v Štepanjskem naselju. Naučili smo se novo pesem o Zmaju Lakotaju (le en del) in izdelali tudi vsak svojega zmaja. Ko smo našo Ljubljano dodobra spoznali smo jo preko videoklica predstavili našim prijateljem iz vrtca v Slovenski Bistrici in takrat ugotovili, da je grb našega mesta zelo podoben grbu njihovega. Ugotovili smo tudi, da imajo oni v svojem mestu le en grad, mi v Ljubljani pa več njih. Nekaj smo jih tudi obiskali – poleg ljubljanskega, tudi fužinskega in grad Kodeljevo.

Ker smo naše mesto že dobro spoznali, bomo v prihodnjem mesecu spoznavali našo državo – Slovenijo.

Accessibility