V naše mesto je prišlo gregorjevo, dan ko se ženijo ptički. Tudi mi smo tako kot včasih, želeli izdelati ladjice, ki bi jih lahko spustili po reki. Zato smo se odpravili v gozd, kjer smo našli posekano drevo in z njega olupili malce lubja. Našli smo tudi paličice in storže ter se s polno vrečo odpravili v vrtec. V naslednjih dneh smo izdelovali ladjice, ki so bile v celoti iz naravnega materiala saj ne želimo onesnaževati naše Ljubljanice. Že v sobi smo preizkusili, plovnost predmetov, saj otroci niso bili prepričani, ali bodo naše ladjice plule ali ne. V petek, dan pred gregorjevim pa smo vse ladjice odnesli do Fužinskega mostu, od koder smo lahko varno spustili v Ljubljanico vse naše gregorčke. Opazovali smo tudi živali ob in v reki ter se naužili prijetnih sončnih žarkov.

 

Accessibility