V sklopu te teme smo spoznali Otona Župančiča, po katerem se imenuje naš vrtec. Spoznavali in prebirali smo njegovo zbirko Mehurčki. Spoznali smo tudi druge enote našega Vrtca Otona Župančiča ter poiskali njihove simbole. Enoto Čurimuri smo tudi obiskali, enoti Ringaraja in Živ-žav pa bomo obiskali v prihodnjih tednih. Na zastavi pred vrtcem smo opazili simbol našega vrtca ter ga s pomočjo nastriženih listkov izdelali tudi sami. Prepevali smo tudi himno našega vrtca – Žarki mavrični (M. Uršič) in sestavljali sestavljanke s simboli enot našega vrtca. Raziskovali smo tudi našo enoto. Najprej nas je zanimalo katere skupine vse imamo pri nas. Našli smo Ježke, Sončke, Ptičke, Zmajčke … Poiskali smo tudi ravnateljico ter spoznali njen delovni prostor – pisarno in kuharje in kuharice ter od daleč pokukali v kuhinjo, kjer so za nas kuhali odlično kosilo. Hišnika Petra smo opazovali pri delu ter ga prosili, da nam pokaže več svojega orodja. Ker pa je naša čistilka zbolela, smo zavihali rokave, prijeli krpe ter počistili našo igralnico ter razvrstili vse igrače v sobi.

V vrtcu domujemo prijatelji, zato smo izdelali popolno sestavljanko v kateri je prostor za vse nas. Spletali smo tudi mrežo prijateljstva ter se fotografirali s prijatelji.

     

Accessibility