V tem mesecu smo šteli koliko družinskih članov živi v naših družinah in spoznavali kako jim je ime. S sličicami družinskih članov smo naredili stolpične diagrame ter takoj ugotovili, v kateri družini jih živi največ. Z vašo pomočjo in sodelovanjem s prinašanjem vrvic, smo videli kdo je v vaši družini najvišji in ugotovili da so v vseh družinah najvišji očki. Prebrali smo kar nekaj knjig, ki govorijo o mamicah in očkih ter se naučili pesmico o družini. Utrjevali smo tudi barve in sicer ob didaktični igri prirejanja družinskih članov v različne domove (hiša, blok, stolpnica). Iz velike kartonske škatle smo si izdelali hišico, ki smo jo skupaj pobarvali in po stenah narisali ljudi. Pogovarjali smo se tudi o dojenčkih, saj je ena naša deklica dobila malega bratca, ki nam ga je preko video klica tudi pokazala. Spoznali smo kaj dojenčki delajo in katere pripomočke potrebujemo za skrb zanje. Pogledali smo slikice dojenčka v trebuščku (iz ultrazvoka) ter v vrtec prinesli vsak svojo slikico, ko smo bili še dojenčki. Preko vodene vizualizacije smo se tudi sami vrnili v trebuščke svojih mamic in si predstavljali kako nam je bilo takrat.

 

Accessibility