V sklopu teme jesenski plodovi smo z otroki spoznavali nekatere jesenske plodove, ki jih v tem času še najdemo na polju in v gozdu. S tipanjem v zaprti škatli smo ugotavljali kaj vse je notri. Otroci so povedali da žoge. A v škatli niso bile žoge, bile so buče. Odkrili pa smo, da jih lahko tako kot žoge kotalimo po igralnici. Bučo smo tudi razrezali, saj nas je zanimalo, kaj se skriva notri. Našli smo prava bučna semena, ki jih lahko posušimo in pojemo, kuharice pa nam lahko pripravijo bučni namaz. Nekateri otroci se notranjosti buče sicer niso želeli dotikati, saj so občutili da je “sluzasta” in da “drsi”. Buče smo tudi kot pravi slikarji naslikali. V igralnici smo imeli tudi koruzne štoke, ki smo jih morali orobkati. Najprej so imeli otroci težave in govorili kako je to težko, a na koncu so vsi zmogli orobkati svoj koruzni štok. Ugotavljali smo za kaj vse lahko uporabimo koruzo in ugotovili, da jo lahko jemo v solati. V eno posodico smo nabrali koruzna zrna ter se odpravili do kuharic in kuharjev in jih prosili, da nam skuhajo koruzo za v solato. In res, uslišali so našo prošnjo in za kosilo smo dobili solato s koruzo (koruza je bila sicer iz konzerve, a pštttt, otroci tega ne vedo). Otrokom je bila koruza tako slastna, da so pojedli čisto vso in se z risbicami zahvalili kuharjem in kuharicam.

Accessibility