V sklopu te teme, so otroci prisluhnili zgodbi Ne govori s polnimi usti (A. Gibson). Preko te zgodbe, z zanimivimi ilustracijami smo spoznali kako se obnašamo pri mizi in česa ne smemo početi. Otroke spodbujamo, da dvignejo roko ko želijo še dodatek in ob tem uporabijo vljudnostne izraze npr. prosim še bi široke rezance. Ob tem se učimo pravilnega poimenovanja jedi in se izognemo kričanju vsepovprek. Izdelali smo si tudi vsak čisto svoj pogrinjek in sicer tako, da so otroci na list papirja obrisali krožnik, kozarček in pribor. Pogrinjek uporabljamo pri kosilu, saj nanj prirejamo pravi krožnik, lonček in pribor ter skrbimo za red na mizi. Vsak dan imamo dva pomočnika, ki imata pomembno nalogo, saj otrokom zaželita dober tek. Nekateri otroci rabijo kar nekaj poguma, da drugim glasno zaželijo dober tek. Skuhali smo si tudi grozdni sok in si narezali sadje za pravo sadno kupo s smetano in še mrvicami na vrhu. Kuhali pa smo tudi kar tako – v atriju, peskovniku, kotičku dom in preko masaže. Mmmm, kako je vedno dišalo 🙂

Ker pa je bil v tem obdobju tudi teden otroka s sloganom “razigran uživaj dan”, so imeli otroci možnost veliko proste igre in samostojne izbire igrač. Izdelali pa smo tudi razigrane silhuete otrok, ki vas pozdravljajo iz panoja ter uživajo v vetrovnih jesenskih dneh – tako kot tudi zares.

  

Accessibility