Z otroki spoznavamo različne živali, ki jih srečamo na travniku in tudi v igralnici. Neko jutro nas je v umivalnici na umivalniku pričakal polž – lazar. Videli smo da ima tipalke in na njih oči ter spoznali da ima le eno nogo. Tudi sami smo se spremenili v polža ter se poskusili premikati kot on. Zapeli smo tudi pesmico Polžek (M. Voglar), ki jo otroci že poznajo. Iz tulcev smo izdelali vsak svojo žival, ki živi na travniku ter se z njimi poigrali n nato okrasili našo sobo. Na obisk je prišla tudi lutka “Biba”, ki nam je pokazala kako si pravilno umivamo roke. Pustila nam je tudi sličice, ki smo jih nalepili v umivalnico in nas bodo vsak dan usmerjale k pravilnemu umivanju rok. Opravili smo poizkus z umazanijo in milnico ter videli, da se umazanija boji čistih rok ter mila. Pod krošnjami dreves na travniku pri vrtcu smo iz vrvi izdelali pajkovo mrežo ter se spretno gibali pod in nad njo. Našli pa smo tudi majhno mravljišče, kamor smo mravljicam nastavili sladke rdeče češnje ter melono.

Nina in Aleksandra

Accessibility