V tem tednu smo začeli spoznavati in opazovati živali, ki jih srečamo na travniku. Srečali smo pajka, deževnika, mravlje, muho in tudi komarja, ki se je prišel nahranit s krvjo. Na cvetovih pa smo opazili tudi čebele, ki so nabirale medičino in ga odnesle v panj, da so nam lahko čebelarji pripravili med, ki smo ga imeli za zajtrk v petek, ko smo obeležili nadomestni tradicionalni slovenski zajtrk. Za zajtrk smo imeli poleg medu še mleko, kruh, maslo in jabolko. Pri zajtrku so nas opazovale tudi čebelice, ki smo jih potem uporabili za igro ter se tudi mi preizkusili v nabiranju medičine iz rožic.

Za Malega sončka smo izvedli tudi “kolesarski” dan in se vozili s skiroji, poganjalci ter nekateri že s kolesi. Otroci so uživali med vožnjo po poti okoli hriba pred vrtcem ter bili ponosni, da so lahko pokazali svoja vozila tudi prijateljem. Vsi so si prislužili nalepko, ki so jo prilepili v knjižico Malega sončka. Hvala vsem staršem, da ste poskrbeli za vozila ter čelade.

Nina in Aleksandra

Accessibility