Juhuhu, v ponedeljek smo se po nekaj dneh zaprtja vrtca končno spet srečali. V tem tednu je bilo vreme res zelo aprilsko in muhasto, saj nam je postreglo od snežink do toplih sončnih žarkov. Kar takoj, v ponedeljek, smo imeli zabavo, saj je naš Vid praznoval svoj tretji rojstni dan. Zarajali smo ob glasbi, mu zapeli Vse najboljše, imeli slastno pogostitev ter prebrali pravljico, ki jo je Vid prinesel od doma.

Spoznali smo tudi zgodbo Trije metulji, v kateri rdeč, bel in rumen metulj ob dežju iščejo streho nad svojo glavo. Tudi mi smo nato s tempera barvami pobarvali vsak svojo rožo ter se spremenili v metulje in se igrali gibalno igro Metulji k rožicam. Ko je sijalo sonce smo letali in se zabavali na “travniku”, ko pa je začelo deževati smo hitro poiskali zavetje pred dežjem pri rožici. Dneve brez dežja smo izkoristili za igro na hribu pred vrtcem, kjer otroci uživajo v lovljenju milnih mehurčkov, prenašanju drevesnih vej in kamnov ter izdelovanju tabornega ognja. Na sprehodu po naselju smo na vrtovih in travnikih našli rumene in rdeče tulipane, rumene regratove cvetove ter bele marjetice. Naučili smo se tudi rajalni igri Bela lilija ter Rdeči tulipan.

Nina in Aleksandra

                                                                                                       

Accessibility