Prirejeno po zgodbi, Friderik razišče svet, Urška Klančič.

FILIP RAZISKUJE NARAVO

Zgodba z vajami motorike govoril

  1. slika

BIL JE LEP SONČEN DAN. SVETLI SONČNI ŽARKI SO BOŽALI MALEGA MEDVEDA FILIPA, KI JE LEŽAL NA TRAVI. TOPEL POMLADNI VETER JE ŠELESTEL MED DREVESI (šelestenje vetra-izreka glasov š). CVETLICE NA TRAVNIKU SO SE NAGIBALE ZDAJ SEM, ZDAJ TJA (nagibanje cvetlic-premikanje ustnic levo in desno). PTICE NA DREVESIH SO ŽVIŽGALE SVOJE ČUDOVITE PESMI (žvižganje ptic-posnemanje žvižganja).

MIMO MEDVEDA JE PRIBRENČALA ČEBELA, KI JE LETELA OD CVETA DO CVETA TER NABIRALA CVETNI PRAH (brenčanje čebele-izreka glasu z). FILIP JE POMISLIL, DA JE RAVNO PRAVI DAN ZA POTEP. »DANES BOM ŠEL RAZISKAT NARAVO,« JE DEJAL.

  1. slika

ODŠEL JE DO MAME IN JI POSLAL POLJUBČEK, PA ŠE ENEGA IN ŠE ENEGA (pošiljanje poljubčkov-ustnice skupaj zaprte, cmokamo). »ADIJO, MAMA,« JI JE ZAKLICAL. »ADIJO, SRČEK,« MU JE ODVRNILA MAMA.

 

 

  1. slika

SEDEL JE V SVOJ MALI AVTO IN SE ODPRAVIL NA POT. »BRUMMMMMM,« JE DELAL MOTOR FILIPOVEGA AVTA (zvok motorja-izreka glasu brmmmm).

 

 

Accessibility