22. 4. 2020 – DAN ZEMLJE

Obeležujemo 50. obletnico zaznamovanja prvega Svetovnega dneva Zemlje, s katerim na svetovni ravni opozarjamo na ranljivost in enkratnost planeta, na katerem živimo.

Ob današnjem praznovanju dneva Zemlje, katerega vsako leto slavimo na dan 22. aprila, obeležimo kot naš praznik. Letošnji dan Zemlje je v znamenju PODNEBNIH UKREPOV. Vzemite si  čas in se z otrokom pogovorite o tem dnevu, o pomenu čiste narave, o naši vlogi pri ohranjanju narave. Pojdite, skupaj z otrokom, na sprehod, prisluhnite naravi, zapojte kakšno pesmico. Zemlja je ena sama in naš skupni dom. Zato naj bo naše vodilo naslednje: znižujmo, ločujmo, hodimo, čistimo, varčujmo, reciklirajmo…

Naj bo vsak dan-dan Zemlje.

Naš modri planet

je najbolj čudovito možno naravno okolje.

Njegovo življenje je naše življenje,

njegova prihodnost je naša prihodnost.”

 ( Dalaj Lama)

Accessibility