Pozdravljeni starši in “Puhki”

Kaj so bibarije? Bibarije vključujejo tiste dejavnike, ki jih otrok najbolj potrebuje: bližino, telesni in očesni stik, smeh, zvočnost in ritem. Otroci jih imajo zelo radi in se zraven zabavajo. Poskusite še vi s svojimi malčki 🙂

NAGAJIVA BIBA

Biba, buba, baja,

po hrbtu se sprehaja

in nagaja in nagaja in nagaja.

Pa se Mojca razjezi:

ti, ti, biba ti!

Kaj je biba kriva,

Če je nagajiva?

Biba pač ni kriva,

Če je  nagajiva.

Biba (kazalec in sredinec) nagaja otroku po imenovanem delu telesa (roka, noga, hrbet…). Drugo kitico govorimo počasneje, saj gre za zaplet. Namesto imena Mojca imenujemo otroka, saj v njegovem imenu karamo bibo, ki preveč nagaja.

Tretja kitica prinaša pomiritev. To, da je spet vse dobro, izražamo s toplino v glasu.

Manica in Kristina

Accessibility