Predstavljajte si, da preprosto sežete na okensko polico, kjer rastejo zelišča, odščipnete nekaj dišečih listov in jih dodate v solato ali omako, ki ju ravnokar pripravljate. Odlično, kajne?Seznam za notranje gojenje zelišč: koriander, drobnjak, limonina trava, meta, origano, peteršilj, rožmarin, žajbelj, timijan…Otroci vam pomagajo zelišča posaditi v primerne lončke, ki jih postavite na okensko polico, balkon…Lončke lahko pred tem še okrasite, dodate napis z imenom zelišča,…                                                                      Za zalivanje lahko narišete tabelo, v katero označite dan za zalivanje in nalogo zaupate otroku. Večini dišavnic zadošča gnojenje enkrat na mesec.                                                                                                                  Zelišča lahko začnete »obirati«, ko zrastejo do 15 ali 20 centimetrov v višino. Morda niste vedeli, toda pogosto ščipanje listkov in stebelc pravzaprav spodbuja njihovo rast. Odrežete lahko celo tretjino rastline, ne da bi ji škodovali. Če se začne spreminjati tako, da od nje ostanejo skorajda samo stebla z manj listi, to najverjetneje pomeni, da ste jo preredko obrali – liste odščipnite, tudi če jih ne potrebujete za pripravo jedi. Odrezati je treba tudi zametke cvetov, sicer rastlina vso svojo energijo usmeri v cvetenje namesto v rast listov.