Pozdravljeni!

Še vedno se ukvarjamo z gledališčem. Kamišibaj je edinstvena oblika pripovedovanja zgodb ob slikah. Slike (ilustracije) so vložene v lesen oder, imenovan butaj. Pripovedovalec (kamišibajkar) ob pripovedovanju menja slike, ki prikazujejo dogajanje v zgodbi. Naj otroci spoznajo malo drugačno gledališče, ki ga lahko z malo truda naredite tudi iz odpadne škatle doma. Slike, ob katerih pripovedujete pa so lahko iz slikanic, ali pa jih otroci narišejo oziroma naslikajo sami.

Preko spodnje povezave lahko dostopate do krajšega videa, iz katerega lahko izveste več o tem kaj je kamišibaj.

Pa še ena pravljica…

 

Navodila za izdelavo kamišibaja.

Potrebujete: prazno škatlo za čevlje, škarje, lepilo, barvice in flomastre (lahko tudi tempere), papir (po možnosti pisan).

Škatlo razstavite po pregibih in s flomastrom označite, kar boste odstrigli. Iz škatle želite dobiti hišo. Ko dobite obliko hiše, spodnji del kartona upognite nazaj (služil bo za stojalo in držalo papirja). Izrežite še notranji del hiške, tako, da dobite prostor za slike.
Nato po želji pobarvajte stene in streho – bolj kot bo pisana, lepše bo!

Veliko veselja pri ustvarjanju!

 

Accessibility