Še nekaj namigov...

Če boste na sprehodu videli kakšno križišče, si z otrokom poglejte, kaj se v njem nahaja (prometni znaki, semaforji, prehod za pešce). Pogovorite se o varnem obnašanju v prometu.

Če ima otrok možnost vožnje s kolesom ali skirojem, to izkoristite. Ne pozabite na čelado! Seveda morate pri tem upoštevati trenutne razmere in navodila glede koronavirusa. Isto velja pri prejšnjem odstavku.

Doma lahko otroka seznanite, da obstajajo različna vozila (avto, avtobus, letalo, vlak...) in posebna prevozna sredstva (skiro, rolka...). Seznanite ga s prevoznimi sredstvi, ki onesnažujejo zrak in so hrupna ter s tistimi, ki manj onesnažujejo zrak in povzročajo manj hrupa.

Otrok naj ponazarja gibanje vozil in oponaša njihov zvok.

Če imate doma kakšno sestavljanko o prometu, jo lahko skupaj z otrokom sestavite.

Lahko pa sestavljanko naredite sami. Otrok naj  na papir nariše risbo na temo Promet. Nato jo izreže na nekaj delov. Sestavljenka je narejena!

Otrok lahko, s čopičem in tempera barvami, naslika sebe v prometu.

Lep dan!

Valerija

 

 

 

 

Accessibility