Vabiva vas, da izmed spodaj navedenih dejavnosti izberete dejavnost.

TEMA: PROMET

 • Skupaj z otrokom pojdite na sprehod in v naselju poiščite STOP znak. Razložite mu pomen znaka,  bodita pozorna na barvo in jo poimenujta. V okolici poiščita predmete enake barve.
 • Z otrokom se igrajte igre npr. razvrščajte predmete v skupine glede na barvo; tekmujte z vozili tako, da si na tleh označite »start« in »cilj« in ugotavljajte kdo ima hitrejše vozilo; potisnite vozilo od sebe in s stopalom, korakom, dlanjo merita dolžine prepotovane poti vozila.
 • Avtopralnica (z otrokom pripravita domačo avtopralnico).
 • Izdelajte vozilo iz odpadne embalaže (plastenka, kartonska škatla, tulec straniščnega papirja,…).
 • Igrajte se igro STOP (npr. z otrokom se igrata igro lovljenja in se ob vzkliku »STOP« oba ustavita, igro lahko popestrita tako da namesto vzklika »STOP« zaploskata, dvigneta roko v zrak, udarita z nogo ob tla…).
 • V domači knjižnici poiščita knjigo, slikanico, pobarvanko o prometu, vozilih. Ob opazovanju slikanice otroka izpodbujajte k pripovedovanju (kaj vidi, kako se oglaša, kakšen je namen opazovanega predmeta, kdaj ga uporabljamo,…).
 • Prepevajte pesmico »Moj rdeči avto« (avtor: Mira Voglar)
 1. Moj rdeči avto motor ima, ki br, br, br, br, br, br, br, br, br, br, bra.
  (brbramo na ustnice)
 2. Moj rdeči avto volan ima zavija sem, zavija tja, zavija sem in tja.
  (z rokami zavijamo levo in desno)
 3. Moj rdeči avto še hupo ima, ki pi-bi-bip pi-bi-bip pi-bi-bi-bi-bip.
  (s prstkom po nosu)
 • Prosto igro otroku lahko popestrite s predvajanjem otroških pesmic na temo prometa:
 1. Kranjčan, Kolesa na avtu (https://www.youtube.com/watch?v=_mzuz9P-dHU)
Accessibility