Pozdravljeni!

“Z rednim obiskom kakovostnih lutkovnih predstav omogočimo otrokom kontinuirano gledališko vzgojo, ki pomeni pomembno estetsko in etično izkušnjo in je pomembna popotnica za umetniško dojemljivega odraslega. Lutkovne predstave so lahko zelo dobro sredstvo za pedagoško in estetsko vzgojo, kajti otroci imajo v lutkovnem gledališču vse do pubertete izrazito življenjsko doživljajsko izkušnjo” (Šinko). Otrok z gledanjem predstave doživlja in spoznava komunikacijo dramskih del ter doživlja umetnost kot del družabnega in kulturnega življenja. Gledališča so te dni zaprla svoja vrata, kar pa ne pomeni, da moramo pozabiti na kulturo. Veliko kulturnih ustanov je svoje delovanje prestavilo na splet. V spodnji povezavi vam pošiljava dostop do nekaterih predstav Lutkovnega gledališča Ljubljana. V naslednjih dneh pa nadaljujemo z dejavnostmi povezanimi z gledališčem.

http://www.lgl.si/si/predstavitveni-video

Lep pozdrav, Jerneja in Andreja

 

Accessibility