Pozabljen dežnik ( T. Kokalj )

Miška je pokukala skozi okno svoje hiške in veselo dahnila: “Dežuje! Dež imam najrajši.” Brž je stekla v klet. Tam je med kozarci z marmelado, košarami in steklenicami jagodnega soka našla dežnik. Modri dežnik ji je lani podaril jež. Razprla ga je kar v kleti. Skozi ozka vratca se je s težavo prebila v prelep deževen dan. Zadovoljno je skakljala po razmočeni zemlji in se ogledovala v velikih lužah na cesti. Čisto nepričakovano je zagledala jazbeca. Bil je moker od nog do glave. Miški je zaupal, da hiti v mesto. Na avtobusu številka tri je pozabil dežnik. Miška se mu je pridružila, saj ga ni mogla pustiti samega na dežju. Na končni avtobusni postaji je jazbec zagledal svoj dežnik. Prislonjen je bil na veliki hrast. Miška in jazbec sta še ves dan tekala po deževnem gozdu in lovila kapljice v svoje majcene dlani.

 

Accessibility